Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

                                    

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 

 

Rytm życia, jak i całego społeczeństwa wyznaczony jest w pewnej mierze kalendarzowym biegiem, gdzie szczególne akcenty przypadają w momentach ważnych rocznic i świąt. 14 października, w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 roku, obchodzimy polskie święto branżowe oświaty i szkolnictwa wyższego.

Na tradycjach przeszłości budujemy przyszłość. Z najgłębszych warstw   miłości do ojczystego kraju wyrastają myśli i słowa ludzi dorosłych, dążących do tego, co lepsze i piękniejsze, ludzi którzy wytrwałym, pedagogicznym trudem pomnażają dorobek tej szkoły, wpływają na coraz to wyższy poziom wykształcenia i wychowania młodzieży.

Z okazji święta, Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Bąkowicach, pod kierunkiem swojego opiekuna, przygotował dla wszystkich pracowników szkoły, krótkie wystąpienie. Poprzez montaż słowno – muzyczny uczniowie podziękowali nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi za trud, za serce oraz wkład w wychowanie, nauczanie i pracę na rzecz dzieci. Samorząd w imieniu młodzieży, wszystkim, którzy świętują Dzień Edukacji Narodowej, podziękował za wszystko, co jeszcze jest dla nich tajemnicą, i za to, co zdołali odkryć i poznać. Złożyli pedagogom życzenia sukcesów w pracy, powodzenia w życiu osobistym, zdrowia i słońca w każdym dniu.

 R. Boduch

wstecz